تطبیق ماستر ژلان

تطبیق ماستر پلان در شهر کهنه فیض آباد اغاز شد

تخریب دکانهای بازار شهر کهنه فیض اباد به تاریخ١٩ سرطان ١٣٨٩ رسماً آغاز گردید.

داکتر صبغت الله خاکساری ریس کمیسیون انکشاف انسجام وسرسبزی بدخشان در آغاز مراسم گفت: ولایت بدخشان در طول تاریخ کانون گرم فرهن ، سیاست ، اقتصاو تجارت در منطقه بوده است و هیچگاهی در طول تاریخ به گونه امروز منزوی و از نظر افتاده نبوده است.

بدخشان در تشکیلات اداری افغانستان در قطار کابل ،هرات، بلخ، قندهار، ننگرهار از جمله ٧ ولایت درجه اول افغانستان فهرست گردیده است آیا بازر فیض آباد با شهر های کابل و مزار شریف و هرات قابل مقایسه است؟ آیا با داشتن چنین شهری که دو الاغ بار دار با هم در چوک آن تصادم می کند بدخشانی جرئت می نمایند ادعای داشتن دست بلند را در فرهنگ و تمدن امروری کشور داشته باشند؟

با درنظر داشت این نکات باید چهره شهر فیض اباد تعغیر نماید بعد از طی مراسم خاص که با تلاوت قران مجید اغاز شد نحستین دکانهای متروک تخریب شد.

در جریان یک هفته در حدود ٣٠٠ دکان بعداز تخریب توسط مالکین دکانها پاک کاری شد و پروسه تخریب به همکاری مردم محل ادامه دارد.

/ 2 نظر / 16 بازدید
خودت میشناسیش

داکتر جان چرا ماستر پلان تطبیق نکردیدکه ماستر ژلان تطبیق میکنید فکر میکنم که ماستر ژلان با ماستر پلان کجمکجی میگویند و از جناب تان تقاضا دارم که بیایید همین شهر را راست بسازید باز دلت که ماستر پلان میگیش ماسترژلان و یا هم ماستر پالان به هر صورت فعلا چشم مردم طرف تان است مثلی گذشته ها نشودکه ویران کردند ولی آباد کنش پیدا نشد.

شاهین مرزبان

عزیزم غلطی قلمی مصرفی ندارد ما هر چه در توان داریم انجام میدهیم ازان به بعدش توکل بخدا